
Čtení u Žabiček 23.2.2026
Dnes nám přišla přečíst pohádku babička od Emičky Odehnalové.Děkujeme a budeme se těšit na další milé setkání

🍎👩🍳 Na návštěvě u paní kuchařky ve skladu 👩🍳🍎
Dnes jsme s dětmi nahlédli tam, kde všechno dobré začíná – do skladu paní kuchařky 🧺✨ Každý týden se paní kuchařka snaží vařit z co

Srdíčkové koláče od Včeliček
Dnes jsme s dětmi pekli srdíčkové koláče na Valentýna. Děti si z těsta vykrojily srdíčko, potřely ho tvarohem, přidaly povidla, mandličku a nakonec nám je

Tvarohové koblížky z trouby
Dnes si Berušky ve školce vyzkoušely pečení masopustních koblížků, tak trochu jinak. Místo smažení zvolily troubu a do těsta přidaly tvaroh, díky kterému byly koblížky

Jídlo a pití, které děti baví
Jídlo je u nás ve školce přirozenou součástí každého dne. Snažíme se, aby se děti u jídla cítily dobře, měly dostatek času a mohly si

Domácí lívance jako zdravá svačinka
Dnes si děti pochutnaly na svačince v duchu zdravého přístupu k jídlu. Připravili jsme domácí lívance, k nim jahodovou marmeládu a čerstvé ovoce.Každé dítě si samo

Sezonní recept, který děti jedly očima
V rámci podpory zdravého stravování a práce se sezonními potravinami jsme dětem nabídli vepřový špíz prokládaný paprikou a sušenými švestkami, doplněný o šťouchané brambory s

Vitamínový týden v MŠ nám. Republiky a odloučeném pracovišti MŠ Rudolecká
V Mateřské škole nám. Republiky a na odloučeném pracovišti MŠ Rudolecká proběhl „Vitamínový týden“, který byl zaměřen na podporu zdravého životního stylu a vytváření pozitivního

Vitamínový týden u Motýlků
U Motýlků jsme si užili veselý a voňavý Vitamínový týden plný barev, chutí a zdravých dobrot. Děti krájely ovoce, připravovaly ovocné špízy a vyzkoušely si
